AKTUALIZACJA

  • 12.01.2016 – Artur przeszedł operację wydłużania nogi. Wszystko się udało.
  • 19.01.2016 – Chłopak zaczął rehabilitacje, Artur mimo bólu jest naprawdę bardzo dzielny, dodatkowo ma kręcone śruby 4 razy w ciągu dnia, czyli dziennie kość jest wydłużana o 1mm.
  • 26.05.2016 – Artur przeszedł kolejna operację, dr Paley jest zadowolony z tempa zwapniania kości. Powrót do domu co raz bliżej
  • 28.07.2016 – Artur wrócił szczęśliwie do Polski. Teraz czeka go dalsza rehabilitacja


Artur urodził się 10.06.2007 z wrodzoną wadą układu kostnego, tzw. PFFD. Po porodzie Artur był konsultowany przez kilku lekarzy ortopedów, którzy nie do końca byli w stanie postawić, jak i opisać jasnej dla nas diagnozy, oraz przedstawić plan jakiegokolwiek leczenia w Polsce. Od pierwszego miesiąca syn jest systematycznie rehabilitowany. Prawa noga Artura jest krótsza od lewej o około 20 cm, gdyż nie rozwija się ona prawidłowo. Jedyną szansą na wyleczenie jest przeprowadzenie szeregu operacji, których podjął się dr Paley z The Paley Advanced Limb Lengthening Institute w West Palm Beach na Florydzie. W lutym 2014 roku dr Paley przeprowadził rekonstrukcję stawu biodrowego, kolanowego i skokowego, aby przygotować nogę do dalszego etapu leczenia, czyli wydłużanie kości udowej, operacja wydłużania kończyny zaplanowana jest na 27 października 2015 roku.