AKTUALIZACJA

  • 15.09.2017 – Mama Klaudii: „Chciałam bardzo serdecznie podziękować Fundacji, wolontariuszom oraz wszystkim darczyncom za zebranie środków pieniężnych na zakup dla mojej córeczki kombinezonu Theratoks! Pracujemy w nim intensywnie ?Choć nie zawsze jest łatwo.. Dziękuję serdecznie ”
  • 27.11.2016 – Klaudia robi postępy. Dzięki pionizatorowi dziewczynka zaczyna siedzieć. Przez to, że jest pionizowana też mniej łapie infekcje. Niestety stary pionizator jest już za mały. Klaudia potrzebuje nowego lecz jego koszt to 14000zł.


Klaudia urodziła się 01.08.2008 i cierpi na tzw. zespół wad wrodzonych. Dziewczynka ma wiotkie mięśnie, nie chodzi, nie siedzi, wymaga stałej opieki. Klaudia ma wrodzoną przetokę odbytnicy, palce dodatkowe ze zrostem, nie ma małżowiny usznej i jest opóźniona psychoruchowo. Wymaga codziennej, wielokierunkowej rehabilitacji na odpowiednim sprzęcie. Ze względu na wady zewnętrzne Klaudię czekają w przyszłości liczne korekty i zabiegi. Priorytetem jest stabilny stan zdrowia dziewczynki, pobudzanie mięśni do pracy i stopniowych ruchów kończyn.