Od dnia 30.04.2021 nie prowadzimy zbiórki dla Patryka Krzyżewskiego.

Patryk Krzyżewski urodzony 02.12.2018r.

Patryczek urodził się 02.12.2018 roku jako wcześniak (w 36 tygodniu) w bardzo złym stanie. Natychmiast po urodzeniu podjęto walkę o jego życe. Tylko błyskawiczna reanimacja oraz intubacja pozwoliła jemu żyć. Pierwsze 4 miesiące swojego życia spędził w szpitalu na Intensywnej Terapii. Walczył ze szpitalnymi zakażeniami, sepsą, zapaleniem płuc. Niestety w 8 tygodniu życia dziecka badania wykazały, że maluszek urodził się z bardzo rzadkimi genetycznymi chorobami Zespołem wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji – potocznie zwana „Klątwą Ondyny” oraz chorobą Hirschprunga, zaburzeniami swrcowo-naczyniowymi, zaburzeniami mózgowymi-noworodka, hipotrofią, zaburzeniami hematologicznymi, niedokrwistością, zaburzeniami przewodu pokarmowego, dziecko miała wielokrotnie drgawki, karmione było pozajelitowo a następnie sondą przez nos.

Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji – powoduje u chłopca zatrzymanie oddechu w trakcie śnu. Dlatego Patryk musi być kilka razy dziennie podłączony do specjalistycznej aparatury, respiratora, oraz pulsoksymetru. Niestety to tylko sprzęt i nie można mu w pełni zaufać. Każda chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie śmiercią dziecka w śnie. Jedyną szansą na dalsze życie Patryczka bez respiratora jest operacja polegająca na wszczepieniu stymulatora oddechu. Ma on za zadanie pobudzanie przepony tak, aby dziecko nie zapominało o oddychaniu. Niestety w Polsce nie ma możliwości przeprowadzenia takiej pionierskiej operacji. Jedyną możliwością jest zagraniczna operacja w Szwecji co wiąże się z ogromnymi kosztami – szacowana kwota to koszt ok 1 mln. Dziecko wymaga również częstej rehabilitacji z fizjoterapeutami oraz współpracy z neurologopedą oraz dziecięcym psychologiem.

Jednak to nie wszystkie potrzeby. Chłopczyk w związku z tracheostomią wymaga również zapotrzebowania w sprzęt medyczny i artykuły pielegnacyjny. To kolejne koszty, na które mamy chłopca niestety nie stać. Miesięcznie, koszty to wydatek ok 5000 zł. Patryk mieszka tylko z mamą. Ich sytuacja finansowa jest bardzo ciężka. Z jednej strony niezbędna operacja, z drugiej codzienne życie… rehabilitacja, zajęcia z logopedą, pielęgnacja maluszka. Patryczek jest jeszcze mały, ale wydatki związane z jego pielęgnacją są bardzo duże.

MAMA

Cel zbiórki to: Zakup stymulatora oddechu, jego operacyjna implantacja oraz rehabilitacja – koszt 499420zł

Przekaż darowiznę

Fundacja Wspólna Nadzieja
ul. Hajducka 31
41-500 Chorzów

ING Bank Śląski 78 1050 1230 1000 0090 9266 1603
z tytułem: Ratujemy oddech Patryka

Aktualizacje


To zrobiliśmy