Fundacja Wspólna Nadzieja została założona w 2011 roku w VIII Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Katowicach-Wschód pod nr. KRS 0000392548 by pomagać dzieciom oraz ich rodzinom, które zmagają się z poważnymi chorobami. Dzięki pomocy finansowej ratujemy dzieciom zdrowie i życie, a ich rodzinom dajemy nadzieję na lepsze jutro!

Ponadto pomagamy osobom biednym, będącym w ciężkiej sytuacji materialnej. Wspieramy działania w zakresie szerzenia oświaty wśród osób dorosłych i dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Kolejnym celem Fundacji jest pomoc – szpitalom, placówkom medycznym, wychowawczym i oświatowym.

Siedziba Fundacji Wspólna Nadzieja znajduje się w Chorzowie. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą ze sprzedaży produktów, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych. Wszelkie nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie bezinteresowna pomoc i ogromna życzliwość wielu ludzi pomagającym fundacji od samego początku jej istnienia. Pomocy sponsorów a także osób, którzy udzielając wsparcia, pragną zachować całkowitą anonimowość. Do potencjalnych darczyńców docieramy w pierwszej kolejności drogą telefoniczną, gdyż jest to najszybsza droga do przedstawienia sytuacji naszych podopiecznych dając zarazem bezpośrednie możliwości wzajemnego kontaktu.