AKTUALIZACJA

  • 08.01.2018 – Kontrolne badania wypadły dobrze.
  • 31.03.2017 – Franek dostał termin III etapu operacji – 12.09.2017r zostanie przyjęty do kliniki. Prosimy o trzymanie kciuków
  • 14.01.2016 – Franek przeszedł II etap korekcji wady serduszka. Operacja przebiegła pomyślnie, profesor Malec bardzo zadowolony z efektów co pozwoliło na szybki powrót chłopca do domu.


Franek urodził się 23.01.2015 r. Wadę serca Franka rozpoznano w dwudziestym tygodniu ciąży podczas badań prenatalnych. Diagnoza: „Krytyczna wada serca płodu, ewolucyjny HLHS ze stenozą zastawki mitralnej i aortalnej”. Od tego momentu zaczęła się walka o życie małego Franka. Musiał on przyjść na świat w szpitalu do tego przygotowanym. Po przyjściu na świat okazuje się, że nie może mieć on przeprowadzonej operacji Norwooda, która była zaplanowana, ponieważ pojawiło się nadciśnienie płuce, które dyskwalifikowało go do operacji. W pierwszym miesiącu przechodzi plastykę balonową zastawki aortalnej i zabieg Rashinda, pod koniec drugiego, implantacje stentu do przewodu tętniczego, w trzecim zostaje podjęta decyzja o operacji założenia bandingów (opasek) na tętnice płucne. Franek został zakwalifikowany do operacji w kninice w Münster, gdzie operować go będzie Prof. Edward Malec. Kwota leczenia operacyjnego podana przez Klinikę w Munster wynosi 36 500 Euro.