Marcel Wójcik urodzony 21.03.2016

W październiku 2020 r. zauważyliśmy pewną nieprawidłowość w prawym oku. Po konsultacji z okulista zostaliśmy skierowani w trybie natychmiastowym do szpitala. Po szeregu badań okazało się że najgorsze podejrzenie się sprawdziło. Wykryto u Marcela glejak nerwu wzrokowego. Początkowo lekarze uznali to za łagodną zmianę.

Niestety z tygodnia na tydzień wytrzeszcz oka u Marcelka się powiększał po czym sami zaczęliśmy interweniować, okazało się że guz w przeciągu 2 miesięcy powiększył się o 2 mm. Zmienili guza na guz złośliwy, ponieważ syn sukcesywnie tracił wzrok na prawym oku. W tym momencie Marcelek widzi na ok. 30% na to oko. W październiku gdy się dowiedzieliśmy widział w 90%.

W tym momencie poddany jest chemioterapii, która niestety bardzo źle na niego wpływa.

Chcielibyśmy dać Marcelkowi szansę na przywrócenie w większej mierze wzroku na tym oku,( co jest możliwe) Lekarz Andrew Chang daje nam 90% pewności zabicia komórek nowotworowych poprzez protonoterapię, która u nas w Polsce u małych dzieci nie jest wykonywana. Niestety Koszt terapii przekracza nasze możliwość więc zwracamy się o pomoc w zbiórce.

Rodzice

Aktualizacje

To zrobiliśmy

Cel zbiórki: protonoterapia w USA- koszt 272 000 USD