Julia Zduńczyk urodzona 28.10.2019

Julia posiada poważną wadę serca – mnogie ubytki w przegrodzie międzykomorowej (multiVSD). Wady tej nie operuję się w Polsce. Córka wymaga kosztownego, nierefundowanego leczenia operacyjnego w klinice w Munster w Niemczech. Od tej operacji zależy dalsze życie Julii. Niezoperowanie serca Julii doprowadzi do jej uduszenia się, gdyż banding, który został założony na tętnicę płucną-jako operacja ratująca życie po urodzeniu Julii- jest coraz ciaśniejszy. Gdy przepływy w sercu Julii pogorszą się jeszcze bardziej, nie będzie już dla niej ratunku.Informacje o zbiórce: Obecnie czekamy na operacje serca w Klinice w Munster w Niemczech, która ma się odbyć w kwietniu tego roku. Pierwotnie operacja została wyznaczona na drugą połowę 2020 roku, jednak ze względu na pandemię covid-19 została przełożona na kwiecień 2021.Zbieramy pieniążki na operację, pobyt w Klinice, ewentualne zabiegi dodatkowe i na rehabilitację/rekonwalescencję. Są to ogromne koszty.

Rodzice

Cel zbiórki: korekcja wady serca w Munster – koszt: 38400 euro.

Operacja Julii odbyła się 21 kwietnia 2021 roku w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Najpierw zostało wykonane cewnikowanie serca a potem była operacja. Całość trwała 9 godzin. Profesor Edward Malec i Profesor Katarzyna Januszewska zamknęli największe ubytki w sercu Julii. Usunęli również banding tętnic płucnych oraz dokonali plastyki poszerzającej pień płucny.
Lekarze są zadowoleni z wyniku operacji. W sercu Julii zostały niestety mniejsze ubytki, niemożliwe do zamknięcia na obecną chwilę, ale nie wpływają one na razie na pracę serca.
Julia po operacji w miarę doszła do siebie fizycznie. Najgorszy był dla niej aspekt psychologiczny. Wpadała w panikę, jak przychodzili lekarze lub pielęgniarki. Bała się panicznie wszystkich. Julia z każdym dniem nabiera powoli sił, odnajduję się we wszystkim na nowo z pomocą starszej siostry. Mamy nadzieję, że z upływem czasu koszmary senne ustaną, a Julia znów nabierze odwagi i zacznie lepiej jeść.
Niestety po dwutygodniowym pobycie w Polsce znowu trafiliśmy do Kliniki w Munster w Niemczech. Wizyty kontrole w Polsce wykazały, ze u Julii zbierają się płyny. W Klinice Julia spędziła parę dni. Udało się uniknąć drenażu. Lekarze przyspieszyli termin cewnikowania, który został wyznaczony już na wrzesień.
Prosimy o pomoc w zbiórce pieniążków na cewnikowanie serca – ok. 11 100 euro oraz na wizyty u specjalistów, m.in. u rehabilitantów wspomagających rozwój dziecka po operacji serca i u neurologopedy.

Aktualizacje

To zrobilismy