Eva Tuz, ur. 24 stycznia 2019

Evę zdiagnozowano w maju 2021 roku. Chwilę później przeszła pierwszą operacje usunięcia guza. Niemniej w Ukrainie nie dawano nam żadnych szans na wyzdrowienie, oferowano opiekę paliatywną. Całą rodziną szukaliśmy miejsca gdzie dawano by Evie jakiekolwiek szanse. Z nadzieją przyszła Barcelona. W lipcu 2021 roku wyjechałam z Evą do Barcelony, przyjął nas szpital Sant Joan de Deu. Po kilku cyklach chemioterapii Eva przeszła kolejną operacje we wrześniu 2021 roku. Następnie podawana była kolejna chemia. W grudniu 2021, usłyszeliśmy że Eva nie ma komórek nowotworowych. Przystąpiono do kolejnego etapu leczenia- immunoterapia. 

Niestety po pierwszych dwóch blokach mieliśmy badania i okazało się że RAK wrócił. W lutym 2022 zastosowano u Evy radioterapię, a następnie 6 bloków chemioimmunoterapii podawanych od marca do sierpnia. 

Wówczas co dwa miesiące mieliśmy badania kontrolne które wykazywały całkowitą remisję. Jest to warunek konieczny do podania szczepionki przeciwko wznowie neuroblastomy. 

Mimo ówczesnych rozmów z USA nie ustalono dla nas terminu podania szczepionki, z dwóch powodów: pierwszy to pieniądze ( nie mieliśmy zagwarantowanej pełnej kwoty na 10 dawek szczepionki a szpital MSKCC w Nowym Jorku nie uznaje rat) po drugie brakowało wówczas leku który podaje się przy przyjmowaniu szczepionki. Na szą wizytę w Stanach zatem odłożono. Wtedy Barcelona zaproponowała podtrzymanie leczenia w oczekiwaniu naszczepionkę. Eva miała przyjąć 3 bloki immunoterapii przez 3 miesiące. Niemniej po pierwszym podaniu, we wrześniu 2022 r., Eva zaczęła odczuwać różne bóle. Zaczęłam bardzo nalegać na zrobienie badań ponieważ planowo mieliśmy je mieć dopiero w listopadzie. Na szczęście wykonano badania. Na początku października okazało się że musimy ponownie zawalczyć o Evę. Zastosowano chemioterapię zamiennie z lekami, jednak okazało się że to nie pomogło. W grudniu, również po konsultacjach z USA oraz po przeprowadzeniu dodatkowych badań w kierunku możliwości przyjęcia leków hamujących raka, u Evy zastosowano dużo silniejszą chemioterapię oraz leki. 

Obecnie Eva jest w remisji a my musimy kontynuować leczenie. Eva ma zaplanowane jeszcze 3 bloki chemioterapii, następnie lekarze zdecydują co dalej. Dlatego nie mamy na tę chwilę dokładnego kosztorysu, bo niewiadome jest jakie będą wyniki po przyjęciu wszystkich planowanych chemii.

Rodzice

Cel zbiórki: kontynuacja leczenia oraz podanie szczepionki przeciwko wznowie neuroblastomy

Aktualizacje

Aktualizacje